DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 04.07.2014 08:42:33 

Sebastián je naše slniečko

Sebastián...

... kolem je sposta andělů co nedovolí tvůj pád...

 

 

Sebastián je naše malé usmiate SLNIEČKO

 

Všetci sme sa tešili keď sa narodil.

Mal to byť ďalší hokejista do našej rodiny, ako je jeho starší brat Jakub. Osud mal však nachystané niečo iné pre nás.Narodil sa 9.3.2005 v 36.týždni, to nie je až tak skoro. Najprv to vyzeralo dobre, až po týždni sa začali problémy, ktoré boli začiatkom našej hrboľatej cesty.

Krvácanie do mozgu – hydrocefalus -  ani sme nevedeli, čo všetko za tým je.  V nemocnici na Kramároch sme strávili takmer tri a pol mesiaca s rôznymi komplikáciami a skôr horšími ako lepšími dňami. Ale dostali sme sa domov a doma je doma.Krôčik po krôčiku sme pomaly, ale veľmi pomaly postupovali a naivne sme si mysleli, že všetko bude fajn. Keď v ôsmich mesiacoch konečne zdvihol hlavičku, pochopili sme, čo všetko máme pred sebou. Aby sme toho nemali málo pridala sa epilepsia.Začali sme cvičiť vojtu a chodiť pravidelne do Dunajskej Lužnej. Nejdeme mílovými krokmi, ale postupujeme. Rozvíja sa motorika a aj mentálna stránka.

Sebastiánko ešte  poriadne neusedí, preto väčšinou času strávi na zemi plazením, ale teraz trénujeme sedenie na kolienkách a to nám celkom pekne ide, používa obidve ruky.

Hádže lopty, hrá sa s autom, púšťa klavír, trhá papier, stavia komín z kociek, otvára šuplíky a vyťahuje veci z nich a ešte toho veľa vie...  Dokonca vie perfektne štípať. Najväčšia zábava je zatvoriť dvere od izby a vytiahnuť šuplík, aby sa nikto nedostal von ani dnu. Proste má zmysel  pre humor.Rád číta. Aj jazyk sa pomaly rozväzuje. Mama, Jajo (Jakub), čapica, opica, hoď, papat, ham, tam, daj, čau, máva, hompá, lampa....napočítali sme okolo dvadsať slov, celkom slušné.

Ukazuje a posunkami komentuje všetko čo vidí a počuje .... telefón, jedenie, umývanie rúk, záchod, čapicu na hlave, spanie....

Je to malý nezbedník, rád provokuje brata, aby s ním robil všelijaké opičky, potom sa smeje a výska na celý byt. Je to radosť.

Najdôležitejšie je, že sa usmieva a smeje sa. Úsmevy rozdáva na počkanie.

Aj keď máme pred sebou dlhú cestu na celý život, smejeme sa aj my s ním.....

Je to naše usmiate slniečko.